MINISTAR RING

 

    Teknik Tablo

 

 

MiniStar Ring

ministar-4c_lf.jpg
Ministar fırınların küçültülen boyutları ve tasarım şekli, Logiudice Forni deneyimi ve kalitesinin tam bir göstergesidir. Teknoloji, ekmek, pizza, hamur tatlıları ve kek gibi ürünlerde geneleksel fırında pişirme için, bir fırın yaratmanın usulünü bilen eski fırında pişirme çağı ile birleştirilmiştir. Ministar fırınlar iki seriden oluşur: STONE ve RING. Bu fırınlar; mazot(dizel), doğalgaz ve elektrik ile çalışabilirler. Küçültülmüş boyutları sayesinde  fabrikadan kurulu olarak sevk edilebilirler. Kurulumları oldukça kolaydır. Her iki seriye de ürünler tepsi veya palet ile atılabilir. Ayrıca her iki seriye fırınla birleştirilen ve manuel çalışan bir sistemle yükleme - boşaltma yapılabilir.
 
- Yanma odası(cehennemlik) sarmal yapılı, sıcaklığa dayanıklı borulardan yapılmıştır.
- Borular 3.1 mm lik et kalınlığına ve 21 mm lik dış çağa sahip ve içi özel su ile doludur. Bilgisayar sistemli robotlar ile kaynak yapılır.
- Buhar tüpleri(Jeneratörleri) her kat için bir adet olarak tasarlanmıştır. Brulörün ısıs ile direkt temasta olan bölümüne yerleştirilirler. Dolayısı ile yüksek miktarda buhar üretimi sağlanmış olur.
- Pişirme fırının bütün katlarında çok düzenli ve dengelidir. Pişirme denge ayarı çok kolaydır.
- Fırın içindeki taşlar; sıcaklığa dayanıklı özel taşlardır. Ürünler bu yaşlar üzerinde doğrudan veya tavalarla atılarak pişirilebilir.
- Fırın tamamen paslanmaz çelikten yapılmıştır.
- Kapak kısımları ısıya dayanıklı camdan yapılmıştır. Estetik bir görünüme sahiptir.
- Isı değişimi hızlıdır. Her çeşit ürün(ekmek,pasta,baklava vb.) kullanımına uygundur.
- Yakıt olarak mazot ve doğalgaz kullanılabilir.
- Yakıt ve enerji tüketimi düşüktür.
- Demonte geldiği için dar alanlarda bile kurulumu kolaydır.
- Arıza yapma riski çok düşüktür.
 
ministar-loader_lf_1600.jpg ministar-loader-up_lf.jpg ministar_5.jpg
ministar_1.JPG ministar_2.JPG ministar_3.jpg