Comandante C40 Nitro Blade - Kahve Değirmeni

wenge_style_c40.jpg

C40 (MKIII) Nitro Blade, gelişmiş bıçak seti tasarımıyla gerçek kahve meraklıları ve nitelikli kahve uzmanları için imal edilmiş dayanıklı ve yüksek performanslı bir manuel kahve değirmenidir. Bıçak malzemesinin seçimi,  işine adanmış araştırma ve geliştirmenin gurur verici sonucudur. 2015 yılının başında yüksek alaşımlı, yüksek nitrojen oranlı ve hassas martensitli matrise sahip çok özel bir paslanmaz çeliği en üst sınıf bıçak malzememiz olarak seçtik. 

Peşinde olduğumuz öğütme performansı ve taze çekilmiş nitelikli arabica çekirdeklerinin demlenmesinde en iyi sonucu veren parçacıkdağılımı için Nitro Blade bıçağın geometri ve yapısını daha da rafine hale getirdik. Nitro Blade bıçak üretimi, özel aletler ve makinelerle beraber mükemmel işçilik ve çok fazla deneyim gerektiren ciddi bir mühendislik işidir. Yüksek nitrojenli martensitik çeliğin işlenmesi son derece zordur ancak işlenebildiğinde oldukça serttir, aşınmaya karşı ziyadesiyle dayanıklıdır ve keskinliğini yüksek ölçüde koruyabililir. İstediğimiz şey de budur.

Bitmiş bir Nitro Blade'i sertleştirip temperledikten sonra ona son bir dokunuşta bulunuyoruz. Z-dişlerin ucunda minik mikro-bıçaklar açarak ona ultra keskin bir bıçak ucu sağlıyoruz. Bu sayede manuel demlemeler için kalın çekimden espresso için ince çekime kadar tüm öğütüm derecelerinde son derece rafine bir parçacık boyutu dağılımı elde edebiliyoruz. Minik şaheserimize aşığız. Bu bizim Almanya'daki  Bavyera ve Black Forest'tan mirasımızı gösteriyor. 

Paslanmaz çeliğin sağlam bir kahve öğtütücü üretmek için doğru tercih olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden C40 paslanmaz çelik bir gövdeye, paslanmaz çelik bir aksa, paslanmaz çelik bir kola ve paslanmaz çelik mikro rulmanlara sahip.

‘'Çıplak'' C40 fırçalanmış paslanmaz çelik bir gövdeye sahip. Ahşap versiyonlar için paslanmaz çelik gövdenin üzerine gerçek bir ahşaptabakası katmanlıyoruz. İki gövde yüzeyi de ciddi öğütme kolu hareketi için sağlam kavrama sağlamaktadır.

Öğütme Çıktısı

Comandante bıçak setleri her zaman deneyimli ustalarca yekpare metal bloklardan kesilir. Bıçak geometrisi öğütme kolunda orta düzeyde dönme kuvvetiyle en iyi demleme sonuçları adına rafine parçacık boyutu dağılımı sağlayarak mükemmel öğütme çıktısına ulaşmak için optimize edilmiştir. Ortalama öğütme çıktısı, orta düzeyde uygulanan rahat bir çevirme kuvvetiyle her turda 1 kahve çekirdeğidir. 

promo-3.jpgNitro Blade Bıçak Seti

Nitro Blade bıçak seti en üst düzey performans tercihidir. Kahve çekirdeklerini tamamen kendine has bir biçimde ‘'keser.'' Öğütme sonucu son derece özdeş ve en az miktarda kahve tozuna sahip şekilde homojendir. Hem halka hem de merkez kısım tek parça yüksek alaşımlı, yüksek nitrojenli paslanmaz çelikten kesilmiştir. Bu da Nitro Blade'i mükemmel keskinlik muhafazası ve aşınma direnciyle beraberçok keskin ve güçlü yapmaktadır. Nitro Blade aynı zamanda ekstra paslanma dirençlidir ve harika bir öğütme performansı gösterir. 

Tada Etkisiz Bıçak Yüzeyi

Nitro Blade'in çelik yüzeyi son derece etkisizdir ve bu sayede tada olan etkisi nötrdür. Bu, özellikle complex asiditeye sahip yüksek kaliteli mikro lot arabica çekirdeklerini öğütürken gereklidir. NitroBlade fiziksel ve kimyasal özellikleriyle tüm ciddi kahve severlerin ve en iyi baristaların birinci tercihidir. Nitro Blade'inizi tuz, biber ya da diğer kuru bitkilerle de deneyebiliriz. Sonuçlara şaşıracaksınız. Taze çekilmiş baharatlı tuz – son derece lezzetli!

Kahve & Çay

Nitro Blade hem kahve hem de çay için mükemmel bir öğütücüdür. Evet, çay! Özel bıçak geometrisi tada olan etkisi nötr paslanmaz çelik bıçaklarla birleşerek size yeni lezzet boyutları leşfetmeniz için bir araç verir.

promo-4.jpgMikro Rulmanlı Aks

Merkez aks kuvvet ve öğütüm devinirliğinin daha iyi dağılımı için iki mikro rulmanla sabitlenmiş ve desteklenmiştir. Rulmanların ikisi dekoruma ve yumuşak çalışma için kauçukla sarmalanmıştır.

Öğütme kolu paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve C40'u zahmetsizce doldurmak için çıkarılabilir. Kola entegre saydam disk paslanmaz çeliğe sağlam biçimde preslenmiştir, ancak gerekli olursa ayarlanabilir.

100% Doğal Meşe Ağacı

Ahşap topuz Black Forest bölgesindeki bir dostumuzca yapılmaktadır. %100 doğal meşe ağacından yapılır ve basmalı bir düğme mekanizmasıyla öğütme koluna geçirilir. Topuzu istediğinizde söküp tekrar takabilirsiniz. Ahşap topuzun şekli kullanım sırasında rahat ve sağlam hissiyat vermesi için tasarlanmıştır.

Ayrıca tüm ahşap yüzeyler güvenli bir balmumu yağı kullanarak işlem görmüştür.

 

c8ba2b2ca443b43cbd45f93d5988c877.jpg

Öğütme Ayarı Seçimi – 3 Yollu Klik Sistemi

Öğütme derecesi seçim mekanizması ‘'klik'' hareketli üç ayaklı bir yıldız gibi tasarlanmıştır. Bıçak grubu için dengeli bir baskı sağlamak adına mikro çelikten üç adet bilya klik ünitesi kullanmaktayız. Ayar mekanizması C40'ın alt kısmında yer alır. Üç parçak ucunuzla yıldızı saat yönünde çevirerek daha ince bir öğütüm, saat yönünün tersine çevirerek daha kalın bir öğütüm elde edersiniz. Klik hareketi tercih ettiğiniz kalınlık derecesini sabitler.

Tavsiye Edilen Ayarlar: 

  • 5 - 10 klik: Türk Kahvesi
  • 10 - 15 klik: Espresso
  • 15 - 20 klik: Moka Pot
  • 20 - 25 klik: V60
  • 25 - 30 klik: Aeropress - French Press

 

8a92593bbd6f76d5d544bcdf316d1171.jpgKapaklı Cam Hazne

Alt kısımdaki cam hazne 40 gram kahve kapasitelidir ve bu da ortalama 4-5 fincan kahveye tekabül eder. Haznelerde cam kullanıyoruz çünkü cam harika bir saklama aracı ve sıcak suyla kolayca temizlenebiliyor. C40'la beraber 2 adet hazne gelmektedir. Bir tanesi şeffaf, diğeri ise kahverengi. Ayrıca, ekstra hazneniz için bir de kapak yer almaktadır. Kapak yenilebilir malzemelerden üretilmiş olan ve geri dönüştürülebilir Urochem 371'den üretilmiştir.

 

ekran-resmi-2017-08-22-13-12-27.png

 

 

 

Güvenli TRITAN (BPA İçermez)

 

Bıçak setinin tüm sentetik malzemeleri BPA içermeyen ve çok dayanıklı olup kırılmaya karşı dirençli kopolyester TRITAN kulanılarak üretilmiştir. Eastman'a göre, TRITAN yalnızda BPA değil, aynı zamanda bifenol-S ya da diğer bifenol bileşiklerini de içermemektedir. Ayrıca, üçüncü taraf laboratuvarlar TRITAN'ı test etmiş ve sonuçlar göstermiştir ki bu malzeme östrojenik ve androjenik aktiviteler barındırmamaktadır. Değerli kahve çekirdeklerinizi saklamak için son derece güvenli bir malzemedir.

 

Lütfen dikkatli olunuz!

Lütfe bu kahve öğütücüyü kullanırken çok dikkatli olunuz. Cam hazneler sert bir yüzeye çarptığında kırılabilir. Kırık camlar yaralanmanıza sebep olabilir.

Lütfen çocukların bu kahve değirmeniyle oynamasına izin vermeyiniz. Değirmen ağırdır, keskin bıçakları vardır ve kırılabilir cam haznelere sahiptir. 

 

 

zebra_c40-kopie.jpg american_cherry_c40.jpg sword_ironheart.jpg heart_ironheart.jpg

 ZEBRA                                  AMERICAN CHERRY            IRONHEART SWORD           IRONHEART